Happening z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki

Happening z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki

W szczuczyński kalendarz imprez kulturalnych na stałe wpisał się już majowy happening z okazji imienin założyciela i właściciela Szczuczyna podkanclerzego Stanisława Antoniego Szczuki organizowany od czterech lat przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Szczuczynie.

BCK w Szczuczynie i Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie noszące imię Jubilata serdecznie zapraszają na happening, który odbędzie się 8 maja 2019r. w Nowym Parku w Szczuczynie.

Tego dnia o godzinie 9:00 w szczuczyńskim kościele pw. Imienia NMP odbędzie się Msza Święta w intencji patrona Publicznego Gimnazjum. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich do Nowego Parku gdzie punktualnie o godzinie 10:00 rozpocznie się wspomniany happening.

Program happeningu obfituje w atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. strefę animacji i sportu dla dzieci i młodzieży, którą „rozkręci” szczuczyńska Gwiazda, kiermasz ciast przygotowany przez uczniów gimnazjum, występy taneczne uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego (klasa II „a” pod opieką p. Teresy Galińskiej i klasa I „a” pod opieką p. Małgorzaty Łepkowskiej)  i młodzieżowego zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej.

Pięcioosobowe drużyny ze wspomnianych szkół podstawowych rywalizować też będą podczas gry miejskiej a towarzyszyć im będzie sam podkanclerzy Stanisław Antoni Szczuka.

Podczas happeningu rozstrzygniemy konkurs pt.: „Makieta popijarskiego kompleksu klasztorno – kościelnego w Szczuczynie”.

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na majowy happening w Nowym Parku. Bądźcie razem z nami, bawcie się i świętujcie imieniny Stanisława Antoniego Szczuki.

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w SzczuczynieDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *