Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w BCK w Szczuczynie

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w BCK w Szczuczynie

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zorganizowała spotkanie pt. „W świecie książek”. 15 maja 2019 roku odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie i Niedźwiadnej wraz z opiekunami: Beatą Nagel, Darosławą Wojciechowską, Krystyną Niedźwiecką i Jolantą Nerkowską.

           W pierwszej części spotkania odbył się konkurs pt. „Pożeracze książek”, który adresowany był do uczniów szkół podstawowych w gminie Szczuczyn. W konkursie mogły wziąć udział dwuosobowe drużyny w dwóch kategoriach: kategoria I – klasy II i III oraz kategoria II – klasy IV-VI. Głównymi celami konkursu było mobilizowanie dzieci do czytania i pogłębianie ich ciekawości czytelniczej oraz popularyzowanie literatury dla dzieci i młodzieży. Komisja Konkursowa w składzie: Darosława Wojciechowska, Krystyna Niedźwiecka, Jolanta Nerkowska i Alicja Butkiewicz czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu, sprawdziła testy i wyłoniła zwycięzców.

            Komisja przyznała trzy miejsca w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I

I miejsce – Anna Gede i Kamil Sikorski

II miejsce – Emilia Kozłowska i Hubert Chmielewski

III miejsce – Maja Januszewska i Fabian Obrycki

Kategoria II

I miejsce – Klaudia Świderska i Nikola Sokołowska

II miejsce –Martyna Sawicka i Oliwia Wysocka

III miejsce – Przemysław Cymoch i Sebastian Skibniewski

             Głównym punktem obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich była inscenizacja pt. „Przygoda w bibliotece” przygotowana przez „młodych artystów” pod okiem Anny Akus – Szklarzewskiej i Anny Wojsław.  W rolę Bibliotekarki wcieliła się Julia Kruszyńska, Marysi – Julia Gnys, Pirata – Zuzanna Gnys, Ptaszka – Maria Rydzewska, Króla – Piotr Danowski i  Mikołaja  Kopernika – Natalia Nagel. Po inscenizacji było coś na wesoło czyli żarty i dowcipy o książkach, zaprezentowane przez: Zuzannę Gnys, Marię Rydzewską
i Piotra Danowskiego. Na zakończenie spotkania odbył się wspólny taniec dzieci z „Gwiazdą BCK”.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za udział
i zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy!

Tekst: Anna Akus – Szklarzewska, Anna Wojsław

Foto: Andrzej Kosmowski
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *