RAJDOWA_12 W SZCZUCZYNIE

RAJDOWA_12 W SZCZUCZYNIE

Jak informowaliśmy wcześniej, szczuczyńskie Centrum Kultury, jako jedna z dwunastu instytucji z województwa podlaskiego, otrzymało bezzwrotną dotację w wysokości 8500 zł na realizację swojego pomysłu pt.: „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej”. Zadanie, które realizować będzie grupa projektowa ma na celu rozwój aktywności fizycznej a także promocję walorów architektonicznych, krajobrazowych i historycznych Szczuczyna i jego okolic. Oprócz trasy rowerowej, powstanie też krótki film promujący prace grupy i samą trasę.
W piątek (26.01.2018r.) w BCK w Szczuczynie odbyło się spotkanie organizacyjne uczestników projektu (młodzieży, pracowników BCK, wolontariuszy). Dyskutowano o celach i zasadach programu „Równać Szanse” jednak głównym tematem spotkania było omówienie zasad wzajemnej współpracy w pracy nad projektem. Rozmowy na temat grupy i projektu przeciągnęły się do godzin wieczornych. Po burzliwych naradach przyjęto jednomyślnie nazwę grupy – Rajdowa_12. Wciąż trwają rozmowy na temat logo grupy, które będzie firmować projekt.
Mam przyjemność oficjalnie ogłosić skład Rajdowej_12, którą tworzą uczniowie lokalnych szkół ponadpodstawowych: Publiczne Gimnazjum im. St. A. Szczuki, Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie:
– Karolina Kraujutowicz – „Karo”
– Karolina Łepkowska – „Karolina”
– Marysia Józwik – „Mery”
– Emilia Nagel – „Ema”
– Julia Witkowska – „Wita”
– Patrycja Trojanowska – „Patrycja”
– Diana Chodnicka – „Diana”
– Katarzyna Krystowczyk – „Kacha”
– Sebastian Rydzewski – „Seba”
– Marcin Jaczyński – „Marcin”
– Michał Jaczyński – „Michał”
– Arkadiusz Alicki – „Alic”
– Szymon Rózio – „Szymek”
W skład Rajdowej_12 wchodzą też:
– dyrekcja BCK: Janusz Siemion, główna księgowa BCK: Jolanta Doliwa, pracownicy BCK: Anna Akus – Szklarzewska, Anna Wojsław, Wojciech Łapiński, wolontariusze: Renata Markiewicz i Joanna Siemion.

Projekt „Odjazdowa gmina – wyznaczenie trasy rowerowej” jest realizowany w ramach programu Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2017” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Wszystkich, którzy chcą śledzić nasze działania i dowiedzieć się więcej o grupie zapraszamy na Facebook’a i Instagrama (nazwa Rajdowa_12) a także na stronę www.bckszczuczyn.pl. Informacji na temat grupy i projektu można też uzyskać w siedzibie BCK w Szczuczynie (ul. Łomżyńska 11).
Andrzej Kosmowski
koordynator Rajdowej_12

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *