POZNAJCIE NAS – AKCJA REAKTYWACJA!

POZNAJCIE NAS – AKCJA REAKTYWACJA!

Poznajcie Nikolę Sienkiewicz. Uczennicę siódmej klasy Szkoły Podstawowej im. Antoniego i Jakuba Wagów w Grabowie. Pasjonatkę fotografii, tańca oraz książek. Ważna jej dla niej szczególnie muzyka co potwierdzają jej osiągnięcia:

– 2 miejsce w szkolnym „Mam Talent” w 2017 roku w Grabowie

– wyróżnienie w Konkursie Kolęd i Pastorałek w 2018 roku w Kolnie

– 1 miejsce w 41 Konkursie Piosenki w 2018 roku w Szczuczynie

– 2 miejsce w 43 Konkursie Piosenki w Szczuczynie 2019

Nikola uwielbia też pisać. Tworzyć historie o ludziach i nie tylko.

Nikola deklaruje, że może liczyć na wsparcie przede wszystkim rodziców, którzy wspierają ją w każdym przedsięwzięciu, nauczycieli i lokalnego ośrodka kultury.

Dla Nikoli udział w projekcie „Akcja Reaktywacja – ludowe pieśni i przyśpiewki z zapiśnika dziadków” realizowanego przez grupę młodzieży w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie
w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Równać Szanse 2019 stwarza możliwość poszerzenia muzycznych horyzontów. Ponadto projekt jest dla Nikoli okazją by „(…) w moim życiu więcej się działo”.

Wg Nikoli aktywność młodych ludzi w lokalnych środowiskach ma dwa oblicza. Jedni mogą i chcą być aktywni. Potrzeba im tylko impulsu, zachęty do działania tak by mieli świadomość, że ich praca jest potrzebna i doceniana. Drudzy są wycofani i skupieni na łatwo dostępnych rozrywkach dostępnych m.in. w sieci. Nie widzą potrzeby zmiany stylu życia i swoich wartości zgodnie z hasłem: „(…) dobrze jest jak jest”.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *