Zakupów strojów ludowych dla zespołu Kłosek

Zakupów strojów ludowych dla zespołu Kłosek

W maju tego roku Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przy ogromnym wsparciu Urzędu Miejskiego w Szczuczynie pozyskała fundusze na dofinansowanie zadania „ Zakup strojów ludowych dla zespołu Kłosek”, realizowanego w ramach programu Etno Polska 2021 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

Kilka dni temu dotarły do nas zamówione stroje. Po dokładnym sprawdzeniu i skrupulatnym przeliczeniu zamówienia na które składa się 32 kompletnych strojów ludowych, w tym 16 kurpiowskich, (8 damskich, 8 męskich) i 16 podlaskich, (8 damskich, 8 męskich). I przyszedł czas na zademonstrowanie zakupów. Zespół ludowy Kłosek z Zespołu Szkół w Niećkowie uświetnił swym występem Dożynki Parafialne w Szczuczynie prezentując po raz pierwszy zakupione stroje. Całkowity koszt zadania wyniósł 66 000 zł z czego 62 000 zł to dotacja Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska 2021, a 4 000 zł to wkład własny szczuczyńskiej instytucji kultury. Przedsięwzięcie – „Zakup strojów ludowych dla zespołu Kłosek” to efekt partnerskiej współpracy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespołu Szkół w Niećkowie.

RAZEM MOŻNA WIĘCEJ!!!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *