SPOTKANIE AMBASADORÓW PROGRAMU RÓWNAĆ SZANSE
Nasza współpraca z Program Równać Szanse trwa nieprzerwanie od 2013 roku. Biblioteka stanowiła i stanowi trampolinę do realizacji ciekawych, szalonych i angażujących młodzieżowych projektów oraz daje szansę rozwinięcia skrzydeł młodym ludziom ale też wzbogaca o nowe doświadczenia koordynatorów.
Pionierem projektowych działań w naszej instytucji była Anna Akus-Szklarzewska – koordynatorka takich projektów jak „Ciekawostki z przeszłości – wspomnienia naszych dziadków”, „Powrócisz tu… Bociany w gminie Szczuczyn”, „Pocztówki z mego miasta – warsztaty fotograficzne”.
Od 2016 roku rolę koordynatora młodzieżowych projektów pełni Andrzej Kosmowski.
Z gronem wielu młodych ludzi realizowali takie projekty jak: „Szczuczyn okiem młodego filmowca”, „Odjazdowy gmina – trasa rowerowa w Szczuczynie”, „Akcja Animacja – młodzieżowa maskotka gminy Szczuczyn”, „Akcja Reaktywacja – ludowe pieśni i przyśpiewki z zapiśnika dziadków”. Wszystkie te działania niosły ze sobą chwile, których nie sposób zapomnieć. Był to czas nie tylko projektowej pracy ale przede wszystkim inwestycji w rozwój swoich umiejętności, pasji i zainteresowań oraz co najważniejsze odkrycia i zdefiniowania siebie na nowo!
W miniony weekend w Warszawie odbyło się spotkanie Ambasadorów Programu #RownacSzanse. Andrzej Kosmowski reprezentujący bibliotekę odebrał ambasadorski list nominacyjny
Wierzymy, że to jeszcze bardziej pogłębi nasza współpracę z Programem Równać Szanse, przynosząc ze sobą nowe inspirujące wyzwania.
PS. W bieżącym roku realizujemy z młodzieżą kolejny pomysł w ramach Programu Równać Szanse a mianowicie jako #wirtualniezakręceni tworzymy Koderski Klub Kreatywności w BCK w Szczuczynie. To dowód na to, że idea Równać Szanse wciąż żyje i
świetnie się sprawdza!
Fundacja Civis PolonusPolsko-Amerykańska Fundacja Wolności