Siódmy tydzień Kulturalnych Wakacji w Szczuczynie

Siódmy tydzień Kulturalnych Wakacji w Szczuczynie

Siódmy tydzień „Kulturalnych Wakacji” za nami! Wakacjowicze! Dziękujemy! Jak zwykle nas nie zawiedliście. To Wy sprawiacie, że „Kulturalne Wakacje” to nie tylko hasło – to wspólna zabawa, nauka i niezapomniane wspomnienia.

Poniedziałek. Wyjazd do Zjawiskolandu w Reglu k. Ełku. Trzeba przyznać, że był to dzień pełen wrażeń. Dom do góry nogami – jego mieszkańcy i wyposażenie bawią i zaskakują, tunel grawitacyjny – coś dla spragnionych emocji,  bardzo kontaktowe zwierzaki, instalacje rekreacyjne. Cóż jeszcze można dodać  o Zjawiskolandzie? Piękna okolica, mnóstwo innych ciekawych atrakcji i profesjonalna załoga. Takie miejsca lubimy odwiedzać!

Wtorek. Wyjazd nad Jezioro Rajgrodzkie do Centrum Szkoleniowo – Rekreacyjnego „Knieja” k. Rajgrodu. Kto wątpił w optymistyczne prognozy wakacjowiczów ten srodze się zawiódł. A my? Bawiliśmy się świetnie!

Środa. Wakacjowicze spotkali się z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej 1011 z Grajewa – plutonowym ZS Arkadiuszem Łukaszem Krukowskim i drużynowym ZS Filipem Dobkowskim, któ®zy zaprezentowali m.in. karabiny AKMS, granaty zaczepno – obronne, kamizelkę kuloodporną
i hełm kuloodporny balistyczny. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz rozkłądania i skłądania broni i granatów oraz rozmowy na temat zachowania bezpieczeństwa przy tych czynnościach. Członkowie Jednostki Strzeleckiej 1011 z Grajewa przybliżyli i wyjaśnili wakacjowiczom wiele pojęć z dziedziny wojskowości. Nie zabrakło rozmów na temat rodzajów szkoleń wojskowych (z różnym sprzętem, w różnych miejscach biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu i jego zabudowę) oraz współpracy z innymi jednostkami wojskowymi.

Nasi goście przybliżyli wakacjowiczom zasady przeprowadzania i oceny musztry indywidualnej
i zespołowej. Cóż trzeba przyznać, że wakacjowicze poważnie podeszli do tematu. Dziękujemy plutonowemu ZS Arakdiuszowi Łukaszowi Krukowskiemu i druzynowemu ZS Filipowi Dobkowskiemu za wizytę, pokazy i lekcję musztry.

Piątek.

 W 2016 roku Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie podczas wakacji zorganizowała
 „I Biwak z Biblioteką” w świetlicy wiejskiej w Skajach. Kolejne edycje „Biwaku z BCK
w Szczuczynie”  podczas wakacji (2017 i 2018 rok) odbyły się w świetlicy wiejskiej w Niećkowie.

W bieżącym roku w miejsce biwaku Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zorganizowała „Kulturalną Noc” na hali sportowej. Wydarzenie otworzyła gra „Dorośli kontra dzieci”. Drużyny wakacjowiczów i drużyna dorosłych rywalizowali w kilkunastu konkurencjach m.in. przejściu po linie w różnych kombinacjach, „cukrowym górniku”, balonowym slalomie, dmuchanym slalomie, gazetowym szaleństwie, wyścigu sztafetowym z oponą, wygibasy z hula hop, pokazie mody.

Zdecydowane zwycięstwo przypadło drużynom wakacjowiczów.

Następnym punktem w programie „Kulturalnej Nocy” była gra terenowa obfitująca w zagadki, zadania, dużą dawkę radości i strachu…

Dziękujemy Bartłomiejowi Chmielewskiemu, Oldze Koniecko i Julicie Żebrowskiej za przygotowanie i przeprowadzenie gry terenowej.

Dziękujemy dyrektorowi Januszowi Siemionowi, Agnieszce i Michałowi Kaliszewskiemu, Marii Wykrętowicz, Annie Wojsław, Krystianowi Pawłowskiemu za podjęcie wyzwania i zmierzenie się
z wakacjowiczami w grze „Dorośli kontra dzieci”.

Dziękujemy Edycie Orłowskiej za przygotowanie smacznego poczęstunku.

Dziękujemy Mariuszowi Maciorowskiemu za wsparcie „Kulturalnej Nocy”.

Przed nami ostatni tydzień „Kulturalnych Wakacji” z BCK w Szczuczynie.

Wierzymy, że spędzicie go z nami!

Z wakacyjnymi pozdrowieniami

Andrzej Kosmowski

BCK SzczuczynDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *