„Walentynki w Polsce i na świecie”

„Walentynki w Polsce i na świecie”

W dniu dzisiejszym gościliśmy klasę III „b” wraz z wychowawczynią Marianną Tarnacką ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie. Wizyta zbiegła się z jakże popularnym i miłym świętem…O tym właśnie rozmawialiśmy.
Dzień Zakochanych, Dzień Świętego Walentego, Walentynki. Święto to jest obchodzone niemal na całym świecie. Jego celebrowanie to dobra okazja do podróży poprzez tradycje i obyczaje różnych państw. Uczniowie poznali historię tego święta i dowiedzieli się jak obchodzone są Walentynki na świecie a gdzie ich obchody są zakazane (m.in. Arabia Saudyjska, Indie). Dyskusjom nie było końca, żeńska część klasy stwierdziła, że chciałaby spędzić Walentynki w Czechach, gdzie obchodzi się je dwa razy w roku (w lutym i w maju). Za bardzo romantyczną uznały też tradycję wieszania kłódek na moście Karola w Pradze.
Z kolei męska część klasy zdecydowanie wolałaby spędzić Walentynki w Japonii gdzie 14 lutego to kobiety obdarowują mężczyzn (którzy rewanżują im się 13. marca w Biały Dzień prezentami).
Jeżeli chodzi o polskie zwyczaje walentynkowe nasi goście doskonale zdali egzamin z ich znajomości. Dokładnie opowiedzieli o zwyczajach a także o prezentach, które wręcza się w tym dniu.
Spotkanie zakończyliśmy wspólną zabawą i wręczeniem „Biletu do Biblioteki” dla uczestników spotkania. Od klasy III „b” otrzymaliśmy pamiątkowe, ręcznie wykonane kartki walentynkowe.
Serdecznie dziękujemy za wizytę, wspólną dyskusję i zabawę.
Andrzej KosmowskiDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *