„Filmowe zwiastuny książek!”

„Filmowe zwiastuny książek!”

Lubicie filmowe zapowiedzi książek? A może inaczej… Czy lubicie dobre i intrygujące zwiastuny książek? Czy oglądacie zwiastuny książek w formie wideo? Co sądzicie o zwiastunach książek w formie wideo? Czy któryś z filmów zachęcił was do przeczytania książki? Dlaczego wydawnictwa coraz częściej decydują się na promowanie swoich książek za pomocą krótkich filmów?

Dużo pytań, prawda?

Na temat filmowych zwiastunów książek dyskutowaliśmy dzisiaj z uczniami klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, którzy odpowiedzieli na wszystkie powyższe pytania. Uczestnicy spotkania zdecydowanie poparli ideę tworzenia filmowych klipów, które promują książki. Zauważyliśmy ciekawy fakt, że zwiastuny nie są jedyną formą promocji książek. Powstają gry komputerowe, organizowane są zloty miłośników danego tytułu, np. Gwiezdnych Wojen czy Harrego Pottera.  Wg naszych gości zwiastuny książek są doskonałą reklamą dla danego tytułu. Dzięki obecnej technice autorzy nie są dla czytelników kimś obcym. Dzięki wideoklipom ludzie mają szansę poznać autora bestsellerowych dzieł, mogą przekonać się, że mają do czynienia z człowiekiem z krwi i kości, z kimś realnym. Zdecydowanie za bardzo wygodną opcję uznaliśmy ekranizację lektur szkolnych.

Podsumowując nasze spotkanie stwierdziliśmy, że mimo różnych opinii  wygodny fotel, gorąca herbata, mała przekąska i wciągająca książka  stwarzają niepowtarzalny klimat.

Andrzej KosmowskiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *