18 LAT GODÓW

18 LAT GODÓW

Po raz 18-ty aktorzy-amatorzy  spotkali się na Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych „Gody 2020”zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Miejski i Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie. Występy oceniało komisja w składzie: Barbara Paszkowska, Marianna Ostrowska, Jolanta Jadwiga Budzińska i Janusz Siemion.
W kategorii teatrów wiernych tradycji wystąpił tylko jeden zespół  – „Mali Szczuczyniacy” w składzie: Aleksandra Piotrowicz, Kinga Owsianko, Patrycja Chmielewska, Zuzanna Gnys i Łucja Stepnowska pod kierunkiem Andrzeja Szabelskiego z Biblioteki-Centrum Kultury  w Szczuczynie. Zespół z 16-letnią tradycją wspaniale zaprezentował się w programie „Z gwiazdą”, zdobywając zasłużenie I miejsce. W kategorii teatrów czerpiących z tradycji najlepszym okazał się zespół ze Szkoły Specjalnej im. Jana Pawła II w Grajewie z „ Jasełką” pod kierunkiem Anny Jarząbek, Anna Kabańska i Bogdana Perkowskiego. Gra młodych aktorów była wzruszająca i pełna ekspresji. Dwa drugie miejsca komisja przyznała Jasełkom ze szkół podstawowych w Niedźwiadnej przygotowanej przez Małgorzatę Laszczkowską, Annę Kozikowską i Ewę Gromadzką-Białous  i w Szczuczynie przygotowane przez: Elżbietę Bogdan, Cecylię Poreda, Edytę Skrodzką.
            Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie.
            Zdobywcy pierwszych miejsc w obu kategoriach będą reprezentować powiat grajewski podczas  Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Wiejskich i  Obrzędowych w Łomży w dniu 22 lutego b.r.
Tu wpisz tekst Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski/BCK SzczuczynDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *