Warsztaty plastyczne w Radziłowie

Warsztaty plastyczne w Radziłowie

Przez cały styczeń 2018r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie eksponowaliśmy grafiki wykonane przez dzieci  w ramach międzynarodowej wystawy JASNOWIDZE. Pod koniec wspomnianego miesiąca, w czasie ferii zimowych,  gościliśmy dyrekcję i pracowników z Biblioteki Samorządowej w Radziłowie. Katarzyna Wysocka i Anna Karbowiak przeprowadziły warsztaty plastyczne dla dzieci pt.: „EKO M.O.D.A.”

W ramach rewizyty w dniu dzisiejszym odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną bibliotekę w Radziłowie. Przeprowadziliśmy warsztaty plastyczne dla klas szóstych ze Szkoły Podstawowej w Radziłowie.  Dyskutowaliśmy o zwierzętach wodnych i żyjących pod ziemią,
o najbardziej dziwnych zawodach wodnych i podziemnych, o najbardziej znanych miejscach na kuli ziemskiej, których m.in. położenie sprawiają, że dla zwykłego człowieka są nieosiągalne (np. Rów Mariański). Uczestnicy warsztatów wykonali też balonowego węża morskiego, któremu nadali imię Kunegunda.

Nie mogło też zabraknąć rozmowy o BCK w Szczuczynie jak i samym Szczuczynie. Rozmawialiśmy o bogatym kalendarzu wydarzeń kulturalnych w naszej gminie. Uczniowie złożyli nam solenną obietnicę, że odwiedzą nas w porze letniej.

Dziękujemy za wspólne warsztaty i pamiątkowe upominki.

Anna Wojsław

Andrzej KosmowskiDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *