CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma zachęcić dorosłych do codziennego czytania dzieciom dla przyjemności, ponieważ w dzisiejszym świecie mediów tylko w ten sposób można wychować czytelnika. Chodzi tu zresztą nie tylko o kolejną przeczytaną książkę, ale o wspólnie spędzony czas, budowanie więzi i zaufania, możliwość zadawania pytań
i udzielania odpowiedzi. Czytanie jest podstawową umiejętnością współczesnego człowieka.

Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie systematycznie popularyzuje głośne czytanie, opowiadanie baśni i legend dla najmłodszych. Od lat swoimi działaniami uzupełnia domowe czytanie i stwarza wszystkim, bez wyjątku, szansę na częsty kontakt ze słowem pisanym.  

Dnia 27.06.2022r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przebiegającej pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu” Biblioteka – Centrum Kultury po raz kolejny przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. Tegoroczną lekturą idealnie wpasowującą się w hasło kampanii była bajka „Ekologiczny Czerwony Kapturek”. Bajka przeczytana przez Panią Ewę Kaszetę – pracownika WPK–TBS w Szczuczynie, wyjaśniła naszym przedszkolakom jak należy właściwie postępować z odpadami, co to jest i do czego służy segregacja śmieci.  Zgodnie z tematyką tegorocznej akcji zorganizowaliśmy dla naszych gości warsztaty na temat segregacji śmieci i recyklingu, które miały na celu rozbudzić w nich nawyk dbania o nasze środowisko Na zakończenie spotkania czekała na dzieci miła niespodzianka m.in. gry  i zabawy ruchowe, strefa animacyjna oraz obowiązkowa wata cukrowa i lody. 

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom, wychowawczyniom i Pani Ewie Kaszecie za aktywny udział i zaangażowanie w akcję „Cała Polska Czyta dzieciom”.


Anna WojsławDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *