KONCERT KOPTYJSKIEGO CHÓRU ANAFORA Z KAIRU (EGIPT)

KONCERT KOPTYJSKIEGO CHÓRU ANAFORA Z KAIRU (EGIPT)

W piątkowe popołudnie w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie odbył się koncert koptyjskiego chóru „Anafora” z Kairu (Egipt), który uczestniczy w 41 Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2022” w Białymstoku. Goszczący u nas artyści zaprezentowali m.in. koptyjskie pieśni.

Chór istnieje od ubiegłego roku. Jego misją jest przybliżanie po­przez muzykę i śpiew nauk biblijnych oraz duchowego dziedzictwa Pra­wosławnego Kościoła Koptyjskiego. Chór wnosi również swój wkład w duchową edukację młodego pokole­nia swoich wiernych.

Założycielami chóru są: Ramy Mounir Moawad – kardiolog, nauczyciel śpiewu, kie­rownik chórów parafialnych oraz Khresto Beshara – absolwent Kon­serwatorium na Cyprze i w Kairze, kompozytor, realizator dźwięku, pia­nista, klarnecista, kierownik para­fialnych chórów, założyciel i właści­ciel Akademii Muzyki i Sztuki oraz studia dźwiękowego.

Dziękujemy chórowi za niezwykłą ucztę muzyczną. Dziękujemy Mikołajowi Buszko – dyrektorowi Festiwalu za wieloletnią współpracę. Księdzu Proboszczowi Jackowi Majkowskiemu za współorganizację koncertu. Dziękujemy opiekunce chóru i tłumaczce – Natalii Siemieniuk.

A wszystkim, którzy zdecydowali się przyjść i posłuchać koptyjskiego zespołu „Anafora” dziękujemy za obecność, która była szczególnie cenna dla naszych gości.

Foto: Andrzej Kosmowski / BCK w SzczuczynieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *