KONKUS WIEDZY
„ZMIERZ SIĘ ZE SZCZUKĄ”

KONKUS WIEDZY<br><strong>„ZMIERZ SIĘ ZE SZCZUKĄ”</strong>

W dniu 8 listopada 2022 roku odbył się zorganizowany przez Ralpha Szczukę i Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie konkurs wiedzy pt. „Zmierz się ze Szczuką”. Wydarzenie zorganizowano z okazji 330 rocznicy nadania praw miejskich Szczuczynowi.
Do rywalizacji stanęło 4 zawodników: z Niećkowa, Okrasina i Szczuczyna. Uczestników oceniała i pytania przygotowała komisja w składzie: Janusz Siemion/Dyrektor BCK i Andrzej Szabelski/Starszy instruktor BCK.
Uczestników i gości wydarzenia przywitał główny sponsor konkursu Pan Ralph Szczuka mieszkający na stałe w Niemczech, który jest potomkiem rodzonego brata Antoniego Stanisława Szczuki Gracjana.
Po dwóch turach pytań wyłoniono zwycięzców rywalizacji:
1. Damian Szwalgin;
2. Bożena Sokołowska;
3. Maria Skrodzka;
4. Jan Grzymkowski.

Laureaci pierwszych III miejsc otrzymali nagrody finansowe w postaci talonów, a zdobywca IV miejsca zestaw książek na temat historii Szczuczyna. Wszyscy otrzymali również, okolicznościowe dyplomy oraz sękacze.
Konkurs uświetniły prace szczuczyńskiego malarza i rzeźbiarza Andrzeja Borusiewicza, jak również występy wokalne: Julii Wróblewskiej i Beaty Berć. Całość wydarzenia prowadziła Anna Chmielewska.
Na zakończenie wszyscy mieli możliwość spotkać się przy kawie i cieście oraz wpisać się do księgi pamiątkowej.
Jak ocenili zebrani: poziom wiedzy uczestników konkursu był bardzo wysoki. 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski / Joanna Siemion – BCK SzczuczynDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *