Szczuczyńska Puzzlomania

Szczuczyńska Puzzlomania

Wspaniałe zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, 12 września 1683 roku, było ostatnim wielkim triumfem polskiego oręża w okresie I Rzeczypospolitej. Jako wotum w podzięce za zwycięstwo, król ofiarował fundusze na budowę kościołów. Jednym z nich jest współ ufundowany ze Stanisławem Antonim Szczuką założycielem i właścicielem naszego miasta kościół szczuczyński pod wezwaniem Imienia Najświętszej Maryi Panny.
W związku z przypadającą 340 rocznicą aktu zwycięstwa Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zorganizowało konkurs układania puzzli, które przedstawiały zdjęcia historyczne budowli szczuczyńskich.
W konkursie uczestniczyła młodzież w wieku 11 – 16 lat, a czas przeznaczony na ułożenie 260 elementów puzzli wyznaczono na 180 minut.
W końcowej klasyfikacji zwyciężyła ZUZANNA BRZOSTOWSKA. Kolejne miejsca zajęli:
2. Władysław Remizowicz;
3. Kamil Kalinowski.
W konkursie uczestniczyli również: Natalia Kreska, Michalina Kaliszewska, Emilia Milewska, Małgorzata Grygoruk, Oliwia Kalinowska, Szymon Wojciechowski, Snizhana Rasko, Agata Laszczkowska i Teresa Sosnowska.
Zwycięzcy konkursu otrzymali medale okolicznościowe poświęcone rocznicy wiedeńskiej, wydane przez Skarbnicę Narodową ufundowane przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie, a wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy wręczone przez Dyrektora Janusza Siemiona i Andrzeja Szabelskiego, który był koordynatorem konkursu wraz z Anną Chmielewską.
W trakcie uczestnicy skorzystali ze słodkości oraz napojów.
W imieniu BCK dziękujemy Pani Beacie Kuczyńskiej za rozpowszechnienie wśród uczniów naszego konkursu.
Konkurs okazał się ciekawy i zajmujący, lecz był wielkim wyzwaniem dla wytrwałych uczestników.
Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski/ Anna Chmielewska/Janusz SiemionDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *