WYCIECZKA DO ŁOMŻY

WYCIECZKA DO ŁOMŻY

Piątek. Zbiórka o godzinie 9.30 w BCK. Pojawiają się pierwsi feriowicze. Jeszcze zaspani 😛 ale już, już powoli ciekawość bierze górę i zaczyna się grad pytań. Gdzie jedziemy, po co, na co? Punktualnie o 10:00 wyjeżdżamy do Łomży. A w planie? Wizyta w Muzeum Diecezjalnym. Wiekowe eksponaty i ciekawie opowiadająca przewodniczka sprawiają, że wszyscy w skupieniu zwiedzają kolejne sale wystawowe. Następnie Teatr Lalki i Aktora w Łomży i spektakl „Miś Tymoteusz”. Zabawna gra aktorów wywołuje huragan śmiechu na sali i gromkie brawa widzów.
Jeszcze pełni sił wyruszamy do klasztoru Ojców Kapucynów by podziwiać ruchomą szopkę – największą tego rodzaju w północno – wschodniej Polsce. Korowód barwnych postaci i bogactwo szczegółów wzbudzają podziw i ciekawość uczestników wyjazdu.
Na zakończenie wycieczki obowiązkowa wizyta w McDonald ’s. Zamawiamy dużo i smacznie – co kto lubi. Koniec. Zbiórka. Wszyscy obecni. Wyruszamy w drogę powrotną. Cisza w autokarze. Dostrzegamy pierwszych śpiochów. Słychać senne głosy dopytujące o Szczuczyn, o dom. W końcu dojeżdżamy. Rodzice już czekają…Pora na odpoczynek.
Dziękujemy za wspólny wyjazd. Ferie trwają!



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *