CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma zachęcić dorosłych do codziennego czytania dzieciom dla przyjemności, ponieważ w dzisiejszym świecie mediów tylko w ten sposób można wychować czytelnika. Chodzi tu zresztą nie tylko o kolejną przeczytaną książkę, ale o wspólnie spędzony czas, budowanie więzi i zaufania, możliwość zadawania pytań
i udzielania odpowiedzi. Czytanie jest podstawową umiejętnością współczesnego człowieka.

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie systematycznie popularyzuje głośne czytanie, opowiadanie baśni i legend dla najmłodszych. Od lat swoimi działaniami uzupełnia domowe czytanie i stwarza wszystkim, bez wyjątku, szansę na częsty kontakt ze słowem pisanym.  

Dnia 05.06.2024r. w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przebiegającego pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie”, Biblioteka – Centrum Kultury po raz kolejny przyłączyła się do tego przedsięwzięcia realizowanego przez kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Do głośnego czytania podczas OTCD wybraliśmy książkę Czesława Janczarskiego pt. ”Tygrys o Złotym Sercu”, przedstawiała ona historię pewnego tygrysa, który pragnąc znaleźć przyjaciela, wyruszył przez dżunglę na poszukiwania tej jednej ważnej dla niego „osoby”. Podczas wędrówki przeżywa on wiele przygód, spotyka inne zwierzęta, np. papugi, małpy, słonia, koziołka czy króliczka i to właśnie Króliczek, Który Wszystkim Wierzył został serdecznym przyjacielem Tygrysa o Złotym Sercu. Proste, pełne ciepła i humoru opowiadanie idealnie trafiło w gusta przedszkolaków. Opowiadanie przeczytane zostało przez klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci: Julię Giecelman, Agatę Kozłowską, Aleksandrę Zaborowską, Lenę Świstak, Zofię Sobolewską, Marcelinę Pawłowską i Natalię Jarmutowską natomiast oprawą muzyczną spotkania zajął się Tomasz Chiliński. Podczas naszego poniedziałkowego spotkania nasi goście mogli zwiedzić wszystkie zakamarki biblioteki, a na zakończenie czekała na nich miła niespodzianka m.in. gry i zabawy ruchowe, strefa animacyjna oraz obowiązkowa wata cukrowa i lody. 

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom, wychowawczyniom i członkom DKK za aktywny udział i zaangażowanie w akcję „Cała Polska Czyta dzieciom”.

Anna Wojsław

Foto: Andrzej SzabelskiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *